R-32 Gaz 9 KG Orj Tüp ICE (Depozitolu Tüp)

 • Ürün Kodu: 01.1499
 • Marka: ICE
 • Kategori: ICE Gaz
 • Fiyat
 • 2.704,00 TL
 • En geç 24 Haziran Pazartesi günü kargoda!
Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş

Orjinal logo

DEPOZİTOLU TÜPÜ 2. ALIM YAPILDIĞINDA TÜPÜ BİZE ULAŞTIRIRSANIZ 15 USD İNDİRİMLİ ALIRSINIZ . YADA DAHA ÖNCE AYNI MARKA BOŞ TÜPÜNÜZ VARSA BİZE GÖNDERİP YENİ TÜP ALIRSANIZ 15 USD İNDİRİMLİ ALIRSINIZ.

BİZE GÖNDERECEĞİNİZ TÜP SAĞLAM VE EKSİKSİZ OLMASI ŞARTI VAR . 

KARGO ÜCRETİNİ GÖNDERİRKEN SİZİN ÖDEMENİZ GEREKİYOR YADA SİZE VERECEĞİMİZ HESABIMIZA KARGO ÜCRETİ AYRIYEN YATIRMANIZ GEREKİYOR

ÜRÜN GRUBU
ÜRÜN GRUBU
 
:SOĞUTUCU AKIŞKAN
 
ÜRÜN KATEGORİSİ
ÜRÜN KATEGORİSİ
 
:R32
 
AMBALAJ TİPİ
Ambalaj Tipi
 
:TEKRAR DOLDURULABİLİR SİLİNDİR
 
AĞIRLIK
Ağırlık
 
:9 KG
 

R32 Gaz hakkında bilgiler

 

R32 soğutucu, difluorometan olarak da bilinir ve HFC soğutucu akışkan ailesine aittir. Bu gaz, düşük Küresel Isınma Potansiyeli nedeniyle tercih edilen gaz olarak R-410A ve R-407C gibi diğer gazların yerini almaya hazırdır. 

1987’de Montreal Protokolü’nün, ozon tabakasını inceltmek için, R-410A ve R-407C, bu gazların her ikisinin de sıfır ODP’ye (Ozon Tüketim Potansiyeli) sahip olması nedeniyle R22 gibi ozon tüketen soğutucu akışkanların yerine kullanılan soğutucu karışımlardır. . Diflorometan, bu gazların her ikisinde de önemli bir paya sahiptir, dolayısıyla pazardaki kullanılabilirliği bir sorun değildir.

Küresel Isınma Potansiyeli ve Ozon Tüketimi Potansiyeli

Ozon tükenmesi gazının yerini almak için kullanılan soğutucu akışkanların sera etkisinin keşfi, HVAC endüstrisindeki oyuncuların daha iyi soğutucu akışkanlar aramasına neden olmuştur. Küresel ısınma, dünyayı sarsan ciddi bir sorundur ve dünyanın toplam sıcaklığı yükselmektedir.

Bu, birçok üreticinin R-407C, R-410A, R-134A gibi soğutucu akışkanları aşamalı olarak planlamaya başlamaya ve bunları R32 gibi daha düşük GWP ile değiştirmeye başladı. -51 ° C kaynama noktasına sahiptir.

R32, R-410A’ya kıyasla% 78 daha az soğutucu akışkan kullanmaktadır ve Japonya’daki en yeni ürünler, 2013’ten beri bu soğutucuda fazlaydı.

Bu gaz tutuşabilirlik derecesi A2 (ISO 817: 2014) altında sınıflandırılmıştır, dolayısıyla bu gaz kullanıldığında dikkatli olunmalıdır. Çalışma koşulları ve performans açısından R-410A’ya çok yakındır. Gelecekte kullanılması düşünülen diğer soğutucu akışkanlar R1234yf ve R1234ze’dir. 

IPCC (Uluslararası İklim Değişikliği Paneli) 2007 4. İklim Değişikliği Raporu’nu 100 yıllık bir zaman dilimi temelinde çeşitli soğutucuların GWP ve ODP’sini karşılaştıran aşağıdaki tabloya bakınız. 

Karbon dioksitin 1 GWP ve 0 ODP’si olduğunu unutmayın. 

R11 soğutucu akışkanın 4750 GWP’si ve 1 ODP’si vardır. 

2015 yılında R22 üretimi aşamalı olarak kaldırılmıştır. 

ODP ürünlerinin aşamalı olarak kaldırılmasına yönelik plana uyulursa, ozon tabakasının 1980’lerde olduğu gibi durumuna geri döneceği bildirilmektedir. Bu iyi bir haber ve sıfır olmayan ODP’ye neden olan ürünlerin aşamalı olarak kaldırılması için tüm çaba gösterilmelidir.

R32 Gazı ile R-410A Gazının Karşılaştırılması

Faydalar

 • Sıfır ODP
 • R-410A GWP’nin üçte biri.
 • % 20 daha yüksek hacimsel kapasiteye sahip olduğundan daha az şarj gereklidir.
 • Benzer doymuş basınç dolayısıyla geliştirme daha kolaydır.
 • Daha yüksek kritik sıcaklık dolayısıyla daha yüksek COP.
 • Düşük yoğunluk dolayısıyla gereken şarj miktarı daha küçüktür.
 • Gazın tek bileşeni, bu nedenle üretilmesi ve yönetilmesi daha kolaydır. 

Dezavantajlar 

 • Toksisite seviyesi biraz daha yüksek ve kullanımı için daha fazla önlem gereklidir.
 • Yüksek deşarj sıcaklığı kompresördeki yağın bozulmasına neden olur ve bu da içindeki bazı bileşenlere zarar verebilir.
 • Tahliye sıcaklığının kabul edilebilir bir seviyeyle sınırlandırıldığından emin olmak için tasarım değerlendirmesi gereklidir.
 • Bu yeni soğutucu kesinlikle daha çevre dostu ve yönetim yetkilileri ile başlayan tüm seviyelerde kullanımı teşvik edilmelidir.
 • R22 ve R410A için iyi bir yedek soğutucu.
TESLİMAT
 
Ürünü sipariş verdiğiniz gün saat 14:00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir.

Eğer siparişi saat 14:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.


CUMARTESİ GÜNÜ SAAT 11:00 KADAR VERİLEN SİPARİŞLER . AYNI GÜN KARGOYA VERİLİR . EĞER  SAAT 11:00 DEN SONRA SİPARİŞ VERDİYSENİZ PAZARTESİ GÜNÜ KARGOYA VERİLİR.

PAZARGÜNÜ VERİLEN SİPARİŞLER ;PAZARTESİ GÜNÜ KARGOYA VERİLİR.

 

GARANTİ ve İADE KOŞULLARI :

Kargo teslimatı esnasında ürünü mutlaka kontrol ediniz. Herhangi bir hasar gördüğünüzde kargo görevlisine tutanak tutturarak ürünü teslim almayınız. Ürün üzerinde yapılan değişiklikler, ürünün deforme olması ya da ürünün orijinal dizay / kutu veya ambalajının bozulması halinde iade alınmaz.

UYARI : Yetkili servisi tarafından montajı yapılmayan yedek parça ürünler kullanılmış yada montajı yapılmış ise iade alınmaz . Garanti kapsamına girmez.

Montajı yetkili servisine yaptırınız ve faturasını alınız.


 
Yükleniyor...